تبلیغات
برترینهای وب - دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 10:23 ب.ظ

 

دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

 • دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

  دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

  در اینجا به برخی روش‌ها و دوره های لاغری که ستارگان زن بعد از زایمان در پیش گرفته‌اند تا به وزن ایده آل قبلی خود برسند، اشاره می‌كنیم. پس با ما همراه باشید.

  سوزاندن چربی‌هایی كه طی 9 ماه در بدن انباشته شده‌اند، كار سختی است. این چربی‌ها برای زنان بازیگر هم مشكل‌ساز است. 

  رژیم ماهی

  دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

  آنجلینا جولی، بازیگر معروف و باریك‌اندام سینما، بعد از آن‌كه فرزندان دوقلوی خود را به روش سزارین به دنیا آورد، حتی یك دقیقه از رژیم‌گرفتن غفلت نكرد. برخلاف زنانی كه به فرزندشان شیر می‌دهند و شیردهی خوب در كاهش وزن‌شان موثر است،

  او شیردهی را آغاز نكرد پس بنابراین كار سخت‌تری در پیش داشت. آنجلینا حتی قبل از تولد فرزندانش هم ماهی سالمون در وعده صبحانه مصرف می‌كرد و بعد از زایمان نیز غذای اصلی روزانه او ماهی سالمون، سبزی‌های گریل‌شده، پنیر سفید كم‌چرب و میوه‌های تازه بود.

  او در حال حاضر به وزن قبل از بارداری خود بازگشته و از آنجا كه دوست دارد دوباره باردار شود، مصرف ویتامین‌های پرناتال (مولتی‌ویتامین‌هایی كه قبل از دوران بارداری باید آن‌ها را مصرف كرد) آغاز كرده است.

  ورزش بعد از زایمان

  دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

  جنیفر لوپز بعد از به دنیا آوردن فرزندان دوقلویش «مكس» و «اما»، 23 كیلوگرم اضافه وزن پیدا كرد اما 7 ماه بعد اندام او دقیقا مثل قبل از بارداری‌اش شد و به گفته خودش، تنها رمز موفقیت او ورزش است

  جنیفر طی این مدت حداقل روزی 3 ساعت ورزش متناوب داشت. در كنار ورزش، رژیم مشهور (low cab) كه اصطلاحا رژیم (كم‌قند) است، انتخاب كرد.

  در طول روز میزان مصرف كالری دریافتی‌اش از 1400 كیلوكالری فراتر نرفت و مصرف هر نوع شكلات، شیرینی یا حتی میوه‌های خشك برای او ممنوع شد. طی 7 ماه، او 18 كیلوگرم وزن كم كرد.

  كریستینا آگوییلرا و رژیم سبزی‌ها

  دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

  این خواننده جوان كه در ماه ژانویه 2008 فرزند خود «مكس» را به دنیا آورد، به‌دلیل مصرف بالای شكلات در طول دوران بارداری 18 كیلوگرم اضافه وزن داشت

  كه مجبور شد آن را با رژیم سخت در كنار ورزش پایین آورد، ولی طی 4 ماه بعد از زایمان، فقط میوه و سبزی‌ و آب فراوان مصرف می‌كرد. كریستینا تمام موادغذایی پركالری از جمله گوشت قرمز، ماهی و نان را از برنامه غذایی‌اش حذف كرد و برای تسریع روند كاهش وزن، رو به ورزش شدید آورد، یعنی 90‌دقیقه تمرین شدید بدنی 5 بار در هفته.

  اشلی سیمسون و خط كشیدن دور فست‌فود

  دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

  ماه نوامبر 2010 «اشلی سیمسون» فرزند خود به نام «برونكس موگلی» را به دنیا آورد و به شكلی باورنكردنی دوباره به وزن قبل از بارداری خود رسید. او برای رسیدن به این هدف دستورات «جكی كلر» را كه یك متخصص تغذیه قدیمی و حرفه‌ای با شعار آشتی‌دادن مردم با موادغذایی سالم و باكیفیت و پیروی از تعادل غذایی است، اجرا كرد.

  این خانم جوان همچنین اقدام به تاسیس رستورانی كرد كه منوی آن شامل غذاهای آماده با میوه و سبزی‌های فصل، ماهی و غذاهای كم‌چرب است.

  «اشلی سیمسون» در دوران بارداری عادت‌های بدی مثل مصرف زیاد فست‌فود پیدا كرده بود كه بعد از زایمان با كنارگذاشتن آن و مصرف بیشتر نان سبوس‌دار و میوه در وعده صبحانه و ورزش در كنار رژیم توانست اضافه وزن بعد از بارداری‌اش را از بین ببرد.

  جسیكا آلبا و رژیم مرغی

  دوره های لاغری ستارگان زن بعد از زایمان

  جسیكا 4 ماه بعد از زایمان توانست وزن اضافه خود را پایین آورد. او برای این منظور رژیم گوشت مرغ و سبزی‌ را انتخاب كرد. این موادغذایی انرژی‌زا‌ اما كم‌كالری هستند.

  او در طول روز فقط سبزی‌های برگ‌سبز، گردو یا یك مشت تخمه می‌خورد و میان‌وعده‌هایش هم شامل تخم‌مرغ آب‌پز بود. آلبا در كنار رژیم غذایی، ورزش را هم به برنامه روزانه‌اش افزود؛

  10 دقیقه پیاده‌روی روی تردمیل، 10 دقیقه دویدن و یك ساعت بدنسازی و تمرین ورزش‌های رزمی البته همراه با نوشیدن آب فراوان، از اسرار كاهش وزن اوست.

  نظر كارشناس

  در دوران بارداری افزایش وزن متوسط 17 کیلوگرم از نظر فیزیولوژیک طبیعی است و مقداری از آن یعنی حدود 3 تا 5 کیلوگرم مربوط می‌شود به توده‌های چربی که در بدن ذخیره می‌شود، مقداری هم مربوط به وزن جنین، مایعات درون خون، کیسه‌آب، جفت و… است.

  دلیل ذخیره چربی در طول دوران بارداری در فلسفه خلقت، ضعیف‌بودن زن بعد از زایمان است و از آنجا که روند شیردهی فورا آغاز می‌شود و خود شیر کالری بالایی دارد، ممکن است زن با دریافت غذایی نتواند نیازهای خود و فرزندش را تامین کند.

  چربی‌‌های ذخیره در این مدت به کمک مادر می‌آید و برای شیردهی سوزانده می‌شود. درست‌ترین کاری که برای کاهش وزن بعد از زایمان توصیه می‌شود، شیردهی است اما در مورد رژیمی که بازیگران مشهور بعد از زایمان داشته‌اند:

  آنجلیناجولی

  از مواردی که این خانم رعایت نکرده‌اند، شیردهی است که خود می‌تواند روند کاهش وزن را سخت‌تر کند. نکته دیگر این‌که ایشان به روش سزارین زایمان کرده‌اند. در این روش مادر خون زیادی از دست می‌دهد

  و این موضوع می‌تواند باعث کاهش ذخایر آهن در بدن شود. چون بعد از زایمان روند خونسازی آغاز می‌شود و فرد نیاز بیشتری به منابع آهن و 12B دارد.

  رژیم غذایی این خانم فاقد گوشت قرمز و ارگان‌ها مثل کبد است و آهن و ویتامین 12B پایینی دارد. پنیر سفید کم‌چرب و میوه‌های تازه از موادغذایی خوبی هستند که در رژیم گنجانده شده‌اند.

  سبزی‌ها نیز بهتر است پخته نشوند و خام مصرف شوند اما گریل‌کردن آن‌ها هم اشکالی ندارد. عیب دیگر رژیم آنجلینا جولی کمبود کربوهیدرات است. کربوهیدرات‌ برای فرآیندهای مختلف فیزیولوژیک مثل تامین سوخت گلبول‌های قرمز و سوخت مغز لازم است.

  رژیم این بازیگر به شکلی رژیم پروتئینی‌-‌ویتامینی است و کربوهیدرات و چربی کافی ندارد. این در حالی است که 55 درصد یک رژیم کاهش وزن باید از کربوهیدرات و 15 درصد از چربی تامین شود.

  پایین‌بودن میزان چربی در رژیم‌غذایی می‌تواند باعث تحلیل‌رفتن بافت عضلانی و کاهش عملکرد آن و افت سیستم عصبی و کاهش حافظه شود. این رژیم حتی بر زیبایی نیز تاثیر می‌گذارد.

  وقتی بافت چربی زیر پوست تحلیل می‌رود فرد دچار خشکی پوست و پیری زودرس خواهد شد.

  جنیفرلوپز

  با رژیم خانم لوپز موافق هستم. قندهای ساده در رژیم ایشان حذف شده و اندیس گلایسمی یا نمایه قندی پایین آمده است. وقتی مصرف قندهای ساده کم می‌شود، ترشح انسولین که مانع چربی‌سوزی است، پایین خواهد آمد

  و درنتیجه چربی‌سوزی در بدن افزایش می‌یابد. از سوی دیگر ایشان با ورزش مرتب به چربی‌سوزی کمک کرده‌اند. اشاره به این نکته لازم است که رژیم این خانم کم قند است نه بدون قند.

  قند پایه در رژیم ایشان از میوه‌ها، نشاسته و غلات تامین شده است اما حذف کامل قند اصلا توصیه نمی‌شود.

  اشلی‌ سیمسون

  غذاهای آماده حاوی چربی بالایی هستند که باعث چاقی می‌شوند. خوشبختانه این خانم بعد از زایمان رو به اصلاح الگو زندگی آورده‌اند و سعی کردند

  با اصلاح الگوی تغذیه یعنی مصرف بیشتر میوه‌های تازه و نان سبوس‌دار و کم‌کردن مصرف چربی و با افزدون ورزش به برنامه‌های روزانه، وزن خود را کاهش دهند.

  جسیکا آلبا
  به‌طور طبیعی باید در یک ماه 4‌کیلوگرم وزن کم کنیم. اگر با رژیم غذایی صحیح و تنظیم شده فردی با تحرک بیشتر بیش از 4 کیلوگرم هم کم کرد، ایرادی ندارد.

  نکته‌ای که در رژیم این خانم دیده می‌شود تمایل ناخودآگاه به حذف برنج، نان یا سیب‌زمینی است. مردم تصور می‌کنند این موادغذایی چاق‌کننده و گوشت، تخم‌مرغ و پروتئین موادغذایی بهتری هستند.

  بعد از زایمان نیاز پروتئین بدن بالا نیست بنابراین فرد نباید از منابع آن در حد بالا مصرف کند. گوشت قرمز به دلیل نیتروژن زیادی که تولید می‌کند عامل شکل‌گیری اوره و مواد سمی در بدن است.

  رژیم‌های پرپروتئین رژیم‌های سالمی نیستند و همچنین نیتروژن زیاد عامل پیری زودرس است. باید به مقدار مناسب و تنظیم‌شده از گروه کربوهیدرات‌ها مثل نان و سیب‌زمینی یا برنج هم استفاده کرد.

  کریستینا آگوییلرا
  ایراد عمده رژیم این خانم حذف منابع پروتئینی از رژیم غذایی است.فردی که تمرین‌های بدنی بیشتری دارد چون عضلات متابولیسم بالاتری دارند؛ پروتئین بیشتری هم نیاز دارد. از سوی دیگر عمدتا کربوهیدرات‌ها منابع تامین انرژی در بدن هستند.

  حذف نان و غلات به معنی حذف منابع تامین‌کننده انرژی است. در رژیم‌های کاهش وزن لازم است میزان دریافت کالری را کاهش داد اما نباید هیچ گروه غذایی را حذف کرد.

  حذف پروتئین از برنامه غذایی می‌تواند حتی با وجود ورزش کردن باعث تحلیل بافت عضلانی و آویزان و شل‌شدن پوست شود.


 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.